162064. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Ung kvinde, olie på lærred, 17/1800-tallet.
Rigelig barok skulptureret ramme 18. / 18. århundrede. Portrætmaleriet er formentlig en kopi af tidligere større værker. Malet i første del af 1800-tallet. Højde 68 cm, bredde 55 cm. Stemplet på bagsiden, herunder "Otto Ebeling, Kürfürsten str ...".