162007. SERVICEDELE, 38 dele, porcelæn, Royal Copenhagen, Danmark.
12 tekopper, 12 underkopper, 12 små tallerkner, 6 æggekopper, flødekande, vase, 2 cigaretkopper, saltkar, 2 peberbøsser, sukkerskål, fad mærket Oskar Davidsen.
Brugsslitage. Vase med kantslid. Skålen mangler låg.