1618725. ANTIK GARNETRING SØLV 925.
Ringen er lavet af 925 sølv, stemplet som sådan på ringbåndet. Det let hævede ringhoved med en diameter på 14 mm er i en rund, to-lags blomsterform fuldstændig prydet med rosenudskårne granater, ringstørrelse 59, indvendig diameter 19 mm, vægt ca. 3,7 gram, midtersten med lette brugsspor.