1614221. AMETHYST ARMBÅND SØLV HARRY IVENS.
Armbånd lavet af 925 sølv, stemplet og signeret for Harry Ivens, USA.
Sæt med 17 ovale facetslebne ametyster på i alt 7 ct.
Kan åbnes med integreret spænde.
Længde 19 cm, bredde 1 cm, vægt 17,1 gram.