BORDPENDUL, urskive mærket Hans Westman, Stockholm, ca. 1800.

1611508. BORDPENDUL, urskive mærket Hans Westman, Stockholm, ca. 1800.

Forgyldt og bronzeret udskåret træ i form af fabeldyr og egegrene. Pendul til rådighed. Bredde 36 cm, højde 37 cm.

Slitage, revner, tab af forgyldning, mindre skader. Delvist renoveret og suppleret. Reparationer. Ikke funktionstestet.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 899