KUNSTGLAS, 7 dele, inklusive Kosta boda, 20. århundrede.

160739. KUNSTGLAS, 7 dele, inklusive Kosta boda, 20. århundrede.

Lysestage, Göran Wärff. Kosta Boda. Højde 27 cm. Skilt.
Tønde, et par Mats Jonasson, Målerås, sommerfugle i relief. Diameter 22,5 cm. Skilt.
Vas, Orrefors. Højde 17 cm.
Skål, Bertil Vallien, Kosta Boda. Højde 7,5 cm. Skilt.
Barrel, et par, anonym produktion. Diameter 30 cm.

Mindre Overfladeslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Vas, Orrefors. Højde 17 cm.

Mindre Overfladeslitage.

Antal besøg: 858