BERTIL VALLIEN. SKÅL og VAS, stentøj, "Terra" Rörstrand.

160468. BERTIL VALLIEN. SKÅL og VAS, stentøj, "Terra" Rörstrand.

Skål og vase i hårde hvidevarer med glaseret inderside signeret B. Vallien. Diameter skål 26 cm, højde 20 cm. Højde vase 23 cm.

Misfarvninger, Brugsslitage.

Kunstner/designer

Bertil Vallien (Født 1938)

Få foretaget en gratis vurdering!

Misfarvninger, Brugsslitage.

Kunstner/designer

Bertil Vallien (Født 1938)

Antal besøg: 6.292