160353. GLASSERVICE, 33 dele, krystal, Glimma Glasbruk. Anden halvdel af det 20. århundrede.
6 rødvinsglas, højde 15 cm.
4 hvidvinsglas, højde 13 cm.
5 ølglas, højde 13 cm.
7 snapseglas, højde 11,5 cm.
6 likørglas, højde 9 cm.
5 stk glas, højde 9 cm.
Brugsslitage. 2 rødvinsglas med minimalt Kantstødt.