NATHALIA EDENMONT. "Pelikan". Signeret NEdenmont og dateret 2004 a tergo. C-print.
159940. NATHALIA EDENMONT. "Pelikan". Signeret NEdenmont og dateret 2004 a tergo. C-print.
Monteret på aluminium. 40 x 42,5 cm.
Doneret af Wetterling Gallery [www.wetterlinggallery.com] (http://www.wetterlinggallery.com/) Velgørenhedsauktion til fordel for Team Rynkebys Gøteborg-indsamling til Børnekræftfonden. [Læs mere her] (http://www.team-rynkeby.se/) Overskuddet går uafhængigt til indsamlingen. Ingen købsprovision eller strejkegebyr vil blive tilføjet. Nogle af genstandene er dog omfattet af følgeretten BUS (se katalogtekst).