SMOKY QUARTZ - EMALELRING SØLV DAVID SIGAL.

1598141. SMOKY QUARTZ - EMALELRING SØLV DAVID SIGAL.

Ekstravagant ring lavet af 925 sølv og stemplet, signeret for David Sigal, Canada.
Sæt med en stor, indgraveret røgkvarts cabochon på ca. 8 øre
Ringskuldrene er designet i relief og emaljeret i en matchende sandeltræfarve.
Ringstørrelse 53 = indvendig diameter 17,1 mm, røgkvarts 13 x 18 mm, vægt 8,0 gram.

meget velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

meget velbevaret.

Inter-Arte
Antal besøg: 426