STOLE, 4 stk, Jugend, NK Verkstäder.

1597896. STOLE, 4 stk, Jugend, NK Verkstäder.

eg med blomstret originalt polstring. Signeret NK Herkomst: Villa Lugnet, Tyresö, bygget 1912. I NK-hylden på Nordisk museum er hele møbelgruppen (ifølge løbenumre på fliserne) opført med fabrikationsår 1913.

ridser ridsemærker, nogle indlæg mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 795