159528. HEINRICH KOCH. Hjorte i aftensolen.
(1806 - 1893, tysk dyremaler fra det 19. århundrede) århundrede) Rådyr i aftensolen Olie på pap, indrammet, usigneret, indskrevet på bagsiden, 52,5 x 40,5 cm.