AUGUST GARBE. " Læselektion i det åbne vindue ". Olie på lærred.
1591611. AUGUST GARBE. " Læselektion i det åbne vindue ". Olie på lærred.
August Garbe (nedersachsisk maler, Kunstakademiet i München siden 1905, masterstuderende af Ludwig von Herterich). Usigneret, indrammet. mål ca. Ramme 90 x 80 cm, maleri 85 x 75 cm.