med fugleøjne ahorntop, tidligt i det 20. århundrede, 59 cm høj, 89 cm bred, 35 cm dyb.
Slitage i overensstemmelse med alder og brug. Mindre finertab på nogle kanter, lille reparationsområde til toppen resulterer i mindre misfarvning.