1584814. JAKKE, lammepels.
1584814. JAKKE, lammepels.
Vendbar frakke med zebramotiv på den ene side. Kort model, lukkes med lommer, to lommer. Størrelse svarende til svensk 36. Brystvidde ca 88, armlængde ca 60, ryglængde ca 75 cm. Lille i modellen.
Ifølge oplysninger: Vera Pelle, Italien.
2 hytter mangler. Mindre slitage. Løs søm i lommen.