1584399. L'ENFER HELVEDE LITOGRAFI.
Salvador Dali, L'Enfer / Hell Lithograph, udseendet af Dis, L'Enfer/ Hell, signeret, Chante 34/34. Sang: The Apparition of Dis, King of Hell (Fra: Divina Comedia /Dante Alighieri/Divine Comedy) 1957-60 Trægravering på BFK Rives papir | Træsnit på papir 33 x 26,3 cm.