PABLO PICASSO. EFTER. Fra "Au Baiser d'Avignon - 1972" (nøgen model).

1581132. PABLO PICASSO. EFTER. Fra "Au Baiser d'Avignon - 1972" (nøgen model).

Signeret og dateret i print, litografi, 38x48 cm.
Herkomst: Gave fra Göran Ljung, daværende leder af det svenske handelskammer i Paris, 1972 Herkomst: Anita Lindblom.

pletter på passpartout.

Kunstner/designer

Pablo Picasso (1881–1973)

Tema

Anita Lindblom

Få foretaget en gratis vurdering!

pletter på passpartout.

Kunstner/designer

Pablo Picasso (1881–1973)

Tema

Anita Lindblom

Antal besøg: 2.281