EN WILKINSON LTD ART DECO KAFFEKANDE.

1578158. EN WILKINSON LTD ART DECO KAFFEKANDE.

seks kaffekopper og seks underkopper, malet med grønne og grå bånd og sorte streger, kaffekanden 19 cm høj og en Lawley's Daffodil Burleigh-art deco-teservice, seks kopper, seks underkopper, fire tallerkener, mælkekande og sukkerbassin (32 ).

Wilkinson-sættet er nogle steder skørt og misfarvet, 1 kop og 1 underkop revnet og skåret, overfladeridser Lawleys sæt, nogle stykker meget slidte, mælkekande meget beskadiget, misfarvninger, overfladeridser og slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Rushbrooks Auctioneers
Antal besøg: 1.234