1578158. EN WILKINSON LTD ART DECO KAFFEKANDE.
seks kaffekopper og seks underkopper, malet med grønne og grå bånd og sorte streger, kaffekanden 19 cm høj og en Lawley's Daffodil Burleigh-art deco-teservice, seks kopper, seks underkopper, fire tallerkener, mælkekande og sukkerbassin (32 ).
Wilkinson-sættet er nogle steder skørt og misfarvet, 1 kop og 1 underkop revnet og skåret, overfladeridser Lawleys sæt, nogle stykker meget slidte, mælkekande meget beskadiget, misfarvninger, overfladeridser og slid.