MOONSTONE - SAPPIRRING SØLV signeret LA LUNA.

1574601. MOONSTONE - SAPPIRRING SØLV signeret LA LUNA.

Den exceptionelle damering er lavet af 925 sølv og stemplet, den bærer også La Luna Design-signet af Bernhard Conradt Idar-Oberstein.
Ringhovedet er sat med en oval månesten cabochon. Dette er omgivet af et entourage af blå naturlige safirer. Tilsammen har ædelstenene en karatvægt på ca. 16,5 ct.
RG 56 = 17,8 mm indvendig diameter, ringhoved 22,8 x 17 mm månesten ca. 13,5 mm x 9,6 mm, vægt 6,5 gram.

meget velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

meget velbevaret.

Inter-Arte
Antal besøg: 471