EMERALD RING SØLV FORGYLDET HARRY IVENS.

1574586. EMERALD RING SØLV FORGYLDET HARRY IVENS.

Ringen er lavet af 925 sølv, stemplet og fuldstændig forgyldt i 14 karat gult guld. Den er underskrevet for Harry Ivens, USA.
Travlt med en ottekantet facetteret natur - smaragd. Ringskuldrene er sat med facetslebne hvide topaser i baguette-snit.
RG 59 = 19,2 mm indvendig diameter af ringbåndet, smaragd 6 mm x 9,7 mm = 1,50 ct.
Vægt 4,4 gram.

meget velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Vægt 4,4 gram.

meget velbevaret.

Inter-Arte
Antal besøg: 415