SAMOVAR med PARAD, messing, Rusland Tula, 1800-/1900-tallet.

157418. SAMOVAR med PARAD, messing, Rusland Tula, 1800-/1900-tallet.

Dekor af frimærker og russisk tekst. Fadet med dekoration af dobbelt ørn. Højde 47 cm.

Buler og Brugsslitage, Der mangler muligvis dele i toppen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.925