KYANITE RING SØLV signeret LA LUNA DESIGN IDAR-OBERSTEIN.
1572389. KYANITE RING SØLV signeret LA LUNA DESIGN IDAR-OBERSTEIN.
Den elegante designerring er lavet af 925 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed er den stemplet for La Luna Design Idar-Oberstein.
Ringhovedet er sat med en naturlig kyanit oval cabochon flankeret på hver side af runde facetterede naturlige tanzanitter.
Kyanitten holdes fast af en glat bezel, tanzaniterne sidder i kroge.
RG 53 = 17 mm indre diameter af ringbåndets ringhoved 21,8 x 19,3 mm kyanit ca. 11,3 x 15,1 mm = 7,5 ct.
Vægt 7,4 gram.
Vægt 7,4 gram.