156155. KAFFESERVICE, 40 dele, Rörstrand, første fjerdedel af det 20. århundrede.
11 kaffekopper, 11 kaffeunderkopper, 9 små tallerkner, 2 lysestager, 2 lommetørklædeskåle med tilhørende underkopper, kaffekande, sukkerskål og flødekande.
Brugsslitage og noget farvetab Pladerne med forskellige motiver 2 + 4 + 5.