155736. SERVICEDELE, 53 dele, "Classic", Rosenthal, 20. århundrede.
10 tallerkener, diameter 24,8 cm.
8 tallerkener, diameter 22 cm.
8 dybe tallerkener, diameter 20,8 cm.
11 tallerkner, diameter 17,7 cm.
3 serveringsfade/skåle.
1 sauceskål.
1 flødeskum.
1 sukkerskål.
10 kopper med underkopper (+ en ekstra underkop), kopdiameter 8,6 cm.
Mølle- og Overfladeslitage.