BÅRD BREIVIK, JAN HÅFSTRÖM OG ANDERS KNUTSSON.

1554334. BÅRD BREIVIK, JAN HÅFSTRÖM OG ANDERS KNUTSSON.

Multipel i tre dele, "Matter/memory", signeret og dateret 1982. Genstand af lamineret birketræ, længde 36,5 cm. Signeret Bård Breivik, sandstøbt aluminiumsrelief bearbejdet med saltsyre 15x18 cm, signeret Jan Håfström og voks/olie medium på lærred med lysende pigment klistret på pap 17,5x14 cm, signeret Anders Knutsson Pakket i pap og med tilhørende bog.

Pap med slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Pap med slid.

Antal besøg: 870