PÆREFORM SAPPIR & DIAMANT.

PÆREFORM SAPPIR & DIAMANT.
1552943. PÆREFORM SAPPIR & DIAMANT.

En kjolering i 9 karat gult guld sat med en pæreformet safir og diamanter.

Denne ring er 9 karat gult guld (testet og stemplet "375").

En enkelt pæreskåret blå safir ædelsten er sat i midten af denne ring, monteret i 4 kløer.

Safiren har en karatvægt på 0,24ct, ca.

Flankerende safiren er 6 rundslebne diamanter (3 til hver side). Diamanterne har en samlet karatvægt på 0,08ct, ca.

EU-ringstørrelse: 55. UK ringstørrelse: N½.

Samlet vægt: 1,4 gram.

Som ny/god.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt: 1,4 gram.

Som ny/god.

Antal besøg: 704