LOMME, 5 stk, bl.a. Gallone, Havila og Athos. Den første del af det 20. århundrede.

155273. LOMME, 5 stk, bl.a. Gallone, Havila og Athos. Den første del af det 20. århundrede.

1 st. Galloner, diameter 50 mm. 1 st. Havila med kæde, diameter 50 mm. 1 st. Athos, diameter 48 mm, kæde 25 cm.
1 st. Genmontering, diameter 48 mm. 1 st. mormor ur, diameter 36,5 mm.

Galonne, slid. Havila, slitage, ridser og mærker på urskiven.
Athos, diameter 48 mm, slid, krone mangler, små buler.
Remontoir, diameter 48 mm, slidt urskive og visere, revne på glasset, bagsiden af urkassen løs. Bedstemors ur, Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.724