POSTER, signeret, Imperium Urani Regis, Scandinavian Airlines System.

154947. POSTER, signeret, Imperium Urani Regis, Scandinavian Airlines System.

Plakat med SAS-fly, dyrekredsen og stewardesser i forskellige miljøer.
54x42 cm Indsenderens familie boede på kontinentet i midten af det 20. århundrede. Indsenderens far, som rejste meget, modtog dette certifikat underskrevet af kaptajnen under en flyvning den 23. november 1949.

Let solbleget blad.

Få foretaget en gratis vurdering!

Let solbleget blad.

Antal besøg: 951