152688. SERVICEDELE, plastik, 16 dele. Stig Lindberg, "Bas / Diskant" Gustavsberg. 1970'erne.
1 rød skål, højde 8,5 cm.
1 rød skål, højde 5 cm.
1 hvid skål, højde 5 cm.
6 røde plader, bredde 23 cm.
2 æggekopper.
5 hvide plader, bredde 17 cm. (1 med kanthak).
Brugsslitage, ridser, mærker.