1524270. KNAPPER, TO SÆT MED ETUIER.
Den ene med 10 dele af 14k hvidguld og uædle metal med onyx (den ene knap mangler onyx) og den anden uædle metal med perlemor, 7 dele (2 dele mangler), første halvdel af det 20. århundrede.
Brugsslitage, et sæt ufuldstændigt, en knap mangler onyx.