1521475. SØLVGENSTANDE, SEKS DELE.
Første halvdel af det 20. århundrede: 1 skål på fod, fyldt, højde 13, diameter 16 cm; 1 par låg med sølvlåg, højde 5 cm; 1 bordur, højde 15,5 cm, 1 fotoramme, højde 6,5 cm og sukkerrør, med fod, højde 16,5 cm.
Brugsslitage, fordybninger, bevægelse udført på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti.