CHIFFONJÉ, anden halvdel af 1800-tallet.

151629. CHIFFONJÉ, anden halvdel af 1800-tallet.

Fineret i valnød. Nedklappelig skriveklap med skuffer bagved og et lille skab. Fire skuffer.
Højde 140 cm. Bredde ca. 106 cm. Dybde 51 cm.

Nøgle mangler til dør.
Lejlighedsvis finerskader og revner. Stød- og stødmærker.
Have på.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle mangler til dør.
Have på.

Antal besøg: 779