1509882. SÆT, 14 dele, porcelæn, Kaffe/te sæt, Art Deco, Villeroy & Bosch, Dresden "SAXONY" Mod 6852, begyndelsen af det 20. århundrede.
Kaffekande, mælkekande, sukkerskål med låg og krukke med låg.
Kaffe/te kopper 4 stk med underkopper 6 stk og tallerkener 6 stk.
Brugsslitage.