Sæt , 17 dele, Iittala og Kosta Boda.

14957. Sæt , 17 dele, Iittala og Kosta Boda.

Vase, sign Kosta Boda 47420 A Wärff, højde 19 cm.
Vase, signeret Alvar Aalto Iittala, højde 12 cm.
Vase, hvid, Tapio Wirkkala Iittala, højde 16 cm.
Fad + 6 små tallerkner + 6 glasbrikker + Lysestage, Iittala / Nuutajärvi.

Brugsslitage/ Slid.
Vas Wärff Kosta Boda med gavesovs på siden.
Alvar Aalto: mindre Kantstødt, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage/ Slid.

Antal besøg: 1.116