148951. BOGLÆN, Nyrenæssance, 1890'erne.
Fineret med valnød. Udskåret indretning med søjler, kanelstænger og urner. Todelt. Top med glas. Interiør med 4 justerbare hylder.
Højde 218 cm, længde 102 cm, bredde 53 cm.