GODE EKSEMPLER PÅ OLA HANSONS DEBUT-SAMLINGSDIGT 1884.

1489017. GODE EKSEMPLER PÅ OLA HANSONS DEBUT-SAMLINGSDIGT 1884.

Hansson, Ola, svensk forfatter, (1860-1925). Poesi. Z. Haeggströms forlagsekspedition, Stockholm, 1884. Første afsnit af Ola Hanssons debut. 8vo i et grønmarmoreret halvt fransk bind med forgyldt rygtekst, sparsomt forgyldt og marmoreret omslag. Øvre guldskåret. Omslag indbundet. Indbundet på Lindskogs Bokbinderi i Gøteborg. (VI), 99 s.
Med Stellan Lindskogs bogplade.

Ryg falmet og med et par pletter. En god kopi af Ola Hassons debut.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 732