1488876. STOLE, 4 stk, Nyrenæssance, første del af det 20. århundrede.
Sadlet på alle, to har fjedre.
Ryghøjde ca 110 cm Bredde ca 47 cm Sædehøjde ca 47 cm Sædedybde ca 42 cm.
Senere forklædt. To af stolene har fået nyt sæde, da fjedrene er fjernet.
Der mangler en knop på en stol.
Brugsslitage og mindre ridser på resten.