148039. DESK, eg, Art Nouveau, første halvdel af det 20. århundrede.
Rektangulær skive. Fem skuffer kant.
Højde 77 cm, bredde ca. 115,5 cm, dybde 63 cm.
Ridser, stød og blå mærker. Skive med fugt/varmeskade.
En låseskive løs. Mellemkasse stiv ved håndtering.
Nøgle/nøgler findes