Sæt PORSLIN (18) inklusive Rosenthal små tallerkener og kvindefigurer signeret R Mesa.
147900. Sæt PORSLIN (18) inklusive Rosenthal små tallerkener og kvindefigurer signeret R Mesa.
12 stk Rosenthal plader, diameter 19,5 cm.
1. Rosenthal fedt. diam 27,5 cm 3 stykker porcelænsnisser. højde ca. 20 cm 1 kvindefigur, højde ca. 24 cm. Signeret Ricardo Mesa.
1 kvindefigur, højde ca. 12 cm Signeret Ricardo Mesa.
"BEMÆRK AT OBJEKTERNE ER PLACERET I HÄSSLEHOLM".
Brugsslitage. Nisserne er lidt slidte, ellers i fin stand.