147738. HJØRNESKAB, gustaviansk stil, sidste fjerdedel af det 20. århundrede.
Malet. Top med glaserede låger og underliggende hylder. Sokkel med rillede låger og underliggende hylder. Længde 86, dybde 52, højde 178 cm.
Brugsslitage. Mindre tør revne i toppen af skabet. Mindre stød.
Nøgle/nøgler findes