147438. CABARET "Et år i Sverige", 9 dele, flinttøj, Rörstrand, anden halvdel af 1800-tallet.
Komponeret i 1837, kunstner Christian Forsell.
Indretning med forskellige svenske distriktsdragter. Forgyldte kanter.
Mindre krakeleringer, Kantstødt og farveslitage.