Størrelse foldet, længde 65 cm, bredde 40 cm, højde 8,5 cm Bord foldet op, højde 58 cm, sædehøjde 44 cm.
Den ene låsekrog mangler, kraftigt Brugsslitage med malingsfald på bordpladen.