--SERPAN, JAROSLAV. Abstrakt komposition, farvelitografi.

1469556. --SERPAN, JAROSLAV. Abstrakt komposition, farvelitografi.

Serpan, Jaroslav (egentlig Jaroslav Sossountzov) (1922 Prag-1976 Paris) - Abstrakt komposition, farvelitografi, nederst til højre i pladen og signeret i bly, num."2/X", plademål ca.63x44cm, indrammet under glas, totalmål ca.71x51cm.

god stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

god stand.

Antal besøg: 670