1468971. MACHOLD, JORGE. Uformel komposition, 1975, farveætsning.
Machold, Jorge (1940 Chemnitz -2015) - Uformel komposition, 1975, farveætsning, signeret og dateret nederst til højre, indskrevet til venstre. "ea", billedmål ca. 21,8x24,8cm, arkmål ca. 38x54cm.
let krøllet og snavset.