MACHOLD, JORGE. Uformel komposition, 1975, farveætsning.

1468971. MACHOLD, JORGE. Uformel komposition, 1975, farveætsning.

Machold, Jorge (1940 Chemnitz -2015) - Uformel komposition, 1975, farveætsning, signeret og dateret nederst til højre, indskrevet til venstre. "ea", billedmål ca. 21,8x24,8cm, arkmål ca. 38x54cm.

let krøllet og snavset.

Få foretaget en gratis vurdering!

let krøllet og snavset.

Adresse

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Gemischt
Antal besøg: 425