YDERFORING KERAMISK / KOBBER 3 stk, første halvdel af det 20. århundrede.

146476. YDERFORING KERAMISK / KOBBER 3 stk, første halvdel af det 20. århundrede.

Overfladebeklædning Jugend kobber, højde 21 cm. Yderfor, keramik, Art Nouveau, utydelig markering, højde 18 cm. Ampel keramik, art deco, højde 11 cm, eksklusiv ophæng.

Brugsslitage, krakeleringer, buler og irritation på kobberet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 664