AMETHYSTRING ANTIK GULT GULD 14 CARAT.

1463269. AMETHYSTRING ANTIK GULT GULD 14 CARAT.

Den elegante guldsmedering er lavet af 585 = 14 karat gult guld og stemplet i overensstemmelse hermed. Ringhovedet er sat med en oval facetteret ametyst i en glat ramme. Det er omgivet af gennembrudte dekorative rammer i filigrandesign. Ringskuldrene er også dekoreret med polerede overlæg.
Ringhoved 16,4 x 16 mm, ametyst 11 mm x 9,1 mm, vægt 4,3 gram.

meget velbevaret.

Få foretaget en gratis vurdering!

meget velbevaret.

Inter-Arte
Antal besøg: 1.219