ANDY WARHOL. LP cover nr. 36. Elsker dig live. Håndsigneret.
146300. ANDY WARHOL. LP cover nr. 36. Elsker dig live. Håndsigneret.
The Rolling Stones (Mick Jagger, Keith Richards, Mick Taylor, Charlie Watts og Bill Wyman). LP 12", (30 cm), Rolling Stones Records, distribueret af COC 2-9001 (COC 89 101), 45 EP 287.
Certificeret guld af Recording Industry Association of America den 4. oktober 1977 Offset litografi, 31,1x31,1 cm plast + fotografi; Mick Jagger. Rolling Stones udgivet af Atlantic Records. Usigneret 25,5x20 cm Reference: Andy Warhol - The Record Covers 1949-1987, Catalogue Raisonné. Montreal Museum of Fine Arts.