ANDY WARHOL. LP cover nr. 32. Sticky Fingers, 1971. Håndsigneret.

146299. ANDY WARHOL. LP cover nr. 32. Sticky Fingers, 1971. Håndsigneret.

The Rolling Stones (Mick Jagger, Keith Richards, Mick Taylor, Charlie Watts og Bill Wyman). LP 12", (30 cm), Rolling Stones Records, distribueret af ATCO Records (afdeling af Atlantic Recording Corporation). COC 59100 og COC 39105 (genoptryk). Certificeret guld af Recording Industry Association of America (RIAA) den 11. maj 1971 og certificeret platin den 13. maj 2000.
Offset litografi og lynlås, 31,1x31,1 cm Plastic Reference: Andy Warhol - The Record Covers 1949-1987, Catalogue Raisonné. Montreal Museum of Fine Arts.

Disken mangler.

Kunstner/designer

Andy Warhol (1928–1987)

Få foretaget en gratis vurdering!

Disken mangler.

Kunstner/designer

Andy Warhol (1928–1987)

Antal besøg: 3.256