AMMUNITIONSBÆSKE & PATRONETASKER, 3 dele.

1461465. AMMUNITIONSBÆSKE & PATRONETASKER, 3 dele.

Ammunitionskasse, træ, tom, 9 mm, m-39 dateret 1952, ca 42x25,5x22 cm.
Patrontaske til karabinrem fra det svenske forsvar, læder, 1930'erne/40'erne, ca 16 cm bred.
Taske, 1950'erne, lærred, ca 28 cm høj.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 1.321