Størrelse 18 ¼, vægt 6 gram. Stemplet GD & Co (G Dahlgren & Co), Malmø 1976.
Ring i 18 K hvidguld med 9 diamanter 0,60 ct, ifølge gravering.
Mindre Brugsslitage.